top of page

Скандали в бізнесі: юридичні та фінансові афери

Світові скандали часто мають значний вплив на правове поле та бізнес середовище, адже якщо компанія має проблеми - це неодмінно зачепить всіх, хто знаходиться з нею на одній орбіті - від підрядників до клієнтів. Такі інциденти можуть призвести до відставок, банкрутств, а іноді й до змін у законодавстві. Ми проаналізували деякі з найгучніших скандалів в компаніях за останні роки та дослідили, як вони вплинули на світ та які мали наслідки.
Падіння Theranos

Історія Theranos та Елізабет Холмс є одним із найяскравіших прикладів того, як сліпа віра в обіцянки та не перевірені твердження може призвести до серйозних наслідків. Холмс обіцяла створити революційний прилад для тестування крові, який міг би змінити медичну практику та врятувати мільйони життів.

Її обіцянки та впевненість залучили величезні суми інвестицій та призвели до того, що компанія Theranos стала оцінюватись у мільярди доларів. Однак, як з'ясувалося пізніше, технологія Theranos була далекою від того, що обіцяли інвесторам та партнерам. Розслідування показало, що Елізабет Холмс та її команда займалися шахрайством та систематичним обманом. Це призвело до звинувачень у федеральних судах та тривалого судового процесу. 

Виручку компанії приховували чи підробляли. У 2015 році Theranos обіцяв інвесторам, що компанія принесе понад $990 млн. Реальна виручка Theranos складала $518 000 у 2011 році і впала до нуля у 2013 роках. Збитки тим часом зростали: з $16,2 млн. у 2010 році до майже $57 млн. у 2013 році. Це близько $2 млн. на тиждень. 

За увесь час роботи стартап Theranos залучив понад 900 млн доларів та ошукав 275 інвесторів. Цей кейс є нагадуванням про важливість ретельної перевірки потенційних партнерів та інвестування часу та ресурсів у дослідження їхньої діяльності та репутації.


Скандал з Opioid Crisis (2019)

Фармацевтичні компанії, такі як Purdue Pharma, зіткнулися зі звинуваченнями у спровокуванні кризи опіоїдів у США через свої агресивні маркетингові кампанії та недостатнє інформування про ризики. Цей скандал призвів до масових судових позовів та змін у політиці регулювання лікарських препаратів.

Компанія Johnson & Johnson оштрафована на 572 млн доларів за те, що знеболювальні, що випускаються нею, викликали епідемію наркотичної залежності в штаті Оклахома, ухвалив суддя. Це перше судове рішення щодо опіоїдної кризи в США. Ще тисячі позовів, поданих проти виробників та розповсюджувачів знеболюючих, очікують на розгляд.


Скандал з WeWork

Скандал навколо компанії WeWork привернув увагу світових ЗМІ та фінансових аналітиків. WeWork запропонував інноваційну концепцію спільних робочих просторів, які стали популярними серед стартапів, фрілансерів та великих компаній.

Проте проблеми почалися коли компанія готувалася до IPO у 2019 році. Фінансові документи, представлені для публічного розголошення, виявили серйозні проблеми із фінансовим становищем WeWork. Виявилося, що компанія мала величезні збитки, низьку прибутковість та величезні борги. У документах, поданих до Комісії з цінних паперів і бірж США, були відображені наступні дані: за першу половину 2019-го дохід склав $1,54 млрд і $904 млн збитків.

Більше того, розслідування показали, що Адам Нойман, засновник і тодішній CEO WeWork, вів розкішний спосіб життя, витрачаючи мільйони доларів на екстравагантні вечірки та нерухомість, що викликало критику та додаткові питання до його управлінських здібностей.

Після цього оцінка стартапу обвалилася з $47 млрд до $7 млрд, а пізніше до $2,9 млрд. SoftBank, який збирався інвестувати значні кошти в стартап, витратив десятки мільярдів доларів на підтримку компанії, але WeWork продовжує втрачати гроші.

Ситуація ускладнилася відхиленням від IPO та відставкою Адама Ноймана. Компанія зіткнулася з необхідністю скорочення витрат, закриття нерентабельних об'єктів та реформування управління.

Цей скандал показав, як швидко можуть змінюватись перспективи на ринку та як важливо проводити ретельний аналіз фінансової стійкості компанії перед інвестуванням. Він також наголосив на ролі прозорості, ефективного управління та раціонального використання ресурсів для довгострокового успіху підприємства.


Скандал із Cambridge Analytica (2018)

Витік даних від мільйонів користувачів Facebook до рук аналітичної компанії Cambridge Analytica викликав громадське обурення та підвищив поінформованість про важливість захисту персональних даних у цифровій епосі. Цей інцидент став поштовхом для прийняття Загального регламенту захисту даних (GDPR) Європейським союзом у 2018 році, який посилив вимоги до обробки та захисту персональних даних громадян ЄС.


Скандал з автомобільним концерном Volkswagen

"Дизельний скандал" спалахнув у вересні 2015 року, коли фахівці американської Агенції захисту навколишнього середовища (EPA) повідомили, що на автомобілях Volkswagen з дизельними двигунами встановлювалося програмне забезпечення, яке дозволяє маніпулювати тестами на відповідність моторів екологічним стандартам. 

Автомобільний концерн Volkswagen штучно занижував рівень викидів шкідливих речовин дизельними двигунами своїх автомобілів. Скандал призвів до штрафів компанії, відкликання мільйонів автомобілів з ринку, а також до відставки кількох топ-менеджерів. Це призвело до серйозних фінансових та репутаційних втрат для компанії, а також до судових позовів з боку інвесторів та партнерів. 

Через "дизельний скандал" німецький автоконцерн Volkswagen у 2015 році зазнав збитків у розмірі понад 5,5 млрд євро та мав виплатити обманутим клієнтам збитки, а ЄС посилив правила контролю на ринку авто та ввів нові правила нагляду за ринком, затверджені Радою, передбачають мінімальну кількість перевірок авто щорічно у кожній країні ЄС. 

Світові скандали часто призводять до змін у законодавстві. Події такого роду неодмінно впливають на всіх учасників ринку, які мають взаємодію з проблемним підприємством. Щоб не стати жертвою співпраці з неблагонадійними компаніями та не потрапити в халепу - завжди перевіряйте з ким співпрацюєте. Перевірити контрагентів та партнерів можна за допомогою системи Contragent.


Щоб не стати жертвою співпраці з компанією, яка займається махінаціями або веде не доброчесну діяльність та не втрапити в халепу - перевіряйте своїх партнерів та клієнтів у сервісі Contragent. Contragent дозволяє ставити на контроль компанії та виявляти усі можливі зв'язки компаній та персон за допомогою machine learning.

З Contragent ви зможете:

🔹 Переглядати повну інформацію про бізнес-партнера у реальному часі;

🔹 Отримати аналіз інформації та ризиків стосовно бізнес-партнерів;

🔹 Відстежувати події контрагента, щоб бути впевненим у безпеці власного бізнесу і запобігти ризикам.


Замовте тестовий доступ та дізнайтеся, що приховують ваші партнери.


28 переглядів

Comments


bottom of page