top of page

Безпека аграрного бізнесу в Україні. Як знизити ризики та вберегти компанію від кризи?Аграрний сектор України зазнає значних викликів у часи війни. Знищення інфраструктури, перебої з логістикою та експортом, нестача робочої сили – це лише деякі з проблем, з якими стикаються аграрії. Проте, окрім цих, зумовлених воєнними діями, існують й інші, не менш важливі бізнес ризики, які не можна ігнорувати. А саме юридичні, податкові та фінансові ризики. Однак правильне податкове планування та управління ризиками можуть допомогти підприємствам зменшити їх вплив та забезпечити стійке функціонування навіть у складних умовах. Враховуючи високу важливість аграрного сектору для економіки, розуміння та ефективне управління податковими ризиками є вирішальним завданням для всіх зацікавлених сторін.


Аграрні підприємства стикаються з низкою основних проблем, які можуть ускладнювати їхню діяльність та розвиток. Ось деякі з них:


Земельні відносини

Земельні права та відносини можуть бути складними та різноманітними для аграрних підприємств. Проблеми можуть включати земельні суперечки, неясні права власності, а також регулювання використання сільськогосподарських угідь.


Трудові відносини

Питання, пов'язані з трудовими відносинами, такі як законодавство про працю, бронювання співробітників від мобілізації, правильні розрахунки зі співробітниками, стандарти охорони праці та умови праці можуть мати значне значення для аграрних підприємств, особливо якщо вони мають велику кількість працівників.


Оподаткування та фінансові питання

Аграрні підприємства можуть стикатися з податковими зобов'язаннями, які можуть бути складними та мінливими залежно від місцевого, регіонального та національного законодавства. Крім того, фінансове регулювання та доступ до фінансових ресурсів також можуть бути проблематичними для деяких аграрних підприємств.


Екологія та охорона здоров'я

Дотримання екологічних стандартів і норм охорони здоров'я відіграє все більш важливу роль у діяльності аграрних підприємств. Недотримання таких норм може призвести до санкцій, штрафів та навіть закриття підприємства. 


Регулювання зовнішньої торгівлі та митні питання 

Для аграрних підприємств, що займаються експортом або імпортом продукції, важливо стежити за регулюванням зовнішньої торгівлі та вирішувати проблеми, пов'язані з митними процедурами та міжнародними стандартами якості.


Рейдерство підприємств, землі, врожаю

Іншим актуальним ризиком для аграріїв є вороже захоплення земель, врожаю або навіть підприємств. Часто мета рейдера — захопити підприємство на короткий час, щоб зібрати й продати врожай та активи. В інших випадках все складніше — ціллю рейдерів є поглинання підприємства та його земельного банку. Зазвичай рейдерські схеми здійснюються за допомогою внесення змін до державних реєстрів юридичних осіб та речових прав через нотаріусів, державних реєстраторів або просто підроблені ключі. За результатами судів законний власник зазвичай повертає собі підприємство, але вже без активів та зі збитками, завданими рейдерами. На жаль, наразі немає 100% захисту від подібних рейдерських атак, а тому будь-хто може стати жертвою такої махінації. Легкість здійснення подібних маніпуляцій, а також фактична відсутність суттєвого покарання рейдерів та їхніх спільників призвела до поширення цього явища, а тому це один із суттєвих ризиків для агробізнесу.


Неблагонадійні контрагенти

Співпраця з неблагонадійними контрагентами може нести в собі значні ризики для в бізнесу. Ось деякі з найістотніших:

  • Недобросовісність контрагентів: шахрайство, невиконання зобов'язань, постачання неякісної продукції.

  • Нестабільність фінансового стану контрагентів: банкрутство, несплата боргів.

  • Зміна ринкових умов: коливання цін, зміна попиту та пропозиції.

  • Юридичні ризики: недійсність договорів, спірні моменти законодавства.

  • Репутаційні ризики: шкода для іміджу підприємства через негативний досвід співпраці.


Як уникнути перелічених ризиків? 

Так само, як техніка має проходити регулярний технічний огляд та обслуговування з допомогою сучасних інструментів та комплектуючих в руках кваліфікованих майстрів, так і підприємству потрібні сучасні інструменти аналітики, моніторингу та щоденної роботи спеціалістів. Бути максимально ефективними їм допоможе ІТ система від Liga Zakon - Liga360.


Liga360 - одна потужна IT-платформа для управління інформацією та мінімізації ризиків усієї компанії. яка є помічником для спеціалістів та керівників підприємств і організацій усіх сфер діяльності.

Liga360 - це безмежний потік інформації, командна робота, управління ризиками, єдиний інформаційний простір та тільки достовірна інформація. Дізнавайтеся про зміни у державних реєстрах, судові рішення та виграні тендери, відстежуйте інформацію з реєстрів і медіа про свою компанію, конкурентів або партнерів. 


Залиште заявку та отримайте безкоштовний доступ до функцій Liga360 на 3 дні та консультацію зі впровадження системи в ваш бізнес від провідних спеціалістів нашої компанії.14 переглядів

Comments


bottom of page