top of page

Захист економічної конкуренції у процесі приватизації - роз'яснення АМКУАнтимонопольний комітет видав рекомендації на запит Фонду держмайна, щодо тлумачення положень статей 24 (частини першої - п'ятої) та пункту 12 статті 50 Закону "Про захист економічної конкуренції" у контексті приватизації державного та комунального майна. Про це повідомляє пресслужба комітету.


ФДМУ звернувся з запитанням про уточнення, чи визначено особливості дотримання вимог законодавства з питань захисту економічної конкуренції у контексті процесу приватизації, який регулюється Законом «Про приватизацію державного і комунального майна», зокрема, за статтею 20.


Комітет роз'яснив, що згідно з ч. 3 ст. 3 Закону «Про захист економічної конкуренції» особливості застосування законодавства про захист економічної конкуренції можуть бути встановлені виключно шляхом внесення змін до цього Закону.

Разом з тим, ст. 20 Закону «Про приватизацію державного і комунального майна» встановлює особливості дотримання законодавства про захист економічної конкуренції у процесі приватизації.


Таким чином, ч. 3 ст. 3 Закону «Про захист економічної конкуренції» та ст. 20 Закону «Про приватизацію державного і комунального майна» не суперечать одна одній.

Органи Комітету під час застосування законодавства про захист економічної конкуренції при встановленні факту необхідності чи відсутності необхідності отримання дозволу на концентрацію, поряд із положеннями частини першої статті 24 Закону «Про захист економічної конкуренції», додатково враховують, що, відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону «Про приватизацію державного та комунального майна», дозвіл Комітету є необхідним, якщо вартість активів об'єкта приватизації з урахуванням відносин контролю та/або обсяг реалізації товарів в Україні за останній фінансовий рік та/або ціна продажу об'єкта приватизації перевищують суму, еквівалентну 4 мільйонам євро.


При цьому, концентрація не потребує дозволу Комітету у разі, якщо зазначені вище вартісні характеристики об'єкта приватизації перевищують еквівалент 4 мільйонів євро, але вартісні показники іншого учасника концентрації (покупця) та / або вартісні показники об'єкта приватизації та покупця разом, не перевищують граничні розміри, встановлені підпунктами 1 і 2 ч. 1 ст. 24 Закону «Про захист економічної конкуренції».


LIGA360 - основне джерело інформації для всієї компанії. Слідкуйте за ключовими медіа та конкурентними показниками, бізнес-новинами, отримуйте аналітику та управляйте ризиками. Замовте прямо зараз.
3 перегляди

Comments


bottom of page