top of page

Юридичні тренди 2024 року🔍 Юристи постійно впроваджують нові практики, щоб залишатися конкурентоспроможними, зменшити витрати та відповідати очікуванням клієнтів. Технології стають ключовим компонентом у забезпеченні лідерства в цій галузі.


Розберемо основні міжнародні тренди - 2024, які матимуть вплив і на юридичну сферу в Україні.


Штучний інтелект (AI) та великі дані


Штучний інтелект уже протягом певного часу є одним із головних трендів у сфері права. У цьому році сплеск популярності ChatGPT отримав своє відображення в юридичному світі. Хоча ще рано говорити про те, що ШІ замінить юристів, та скоро ми побачимо появу цифрових помічників та консультантів.


Розвиток технологій дозволить юристам приймати більш обґрунтовані рішення, надавати кращі послуги клієнтам та автоматизувати рутинні завдання. Зокрема в системі LIGA360: Юрист вже можна скористатися ШІ для прогнозування судових рішень. Для цього потрібно ввести позовні вимоги. Система знайде подібні справи у базі зі 111 млн судових рішень та розсортує їх за 3 інстанціями.
В тренді з LIGA360

LIGA360 - це єдина платформа в Україні, що використовує технології ШІ для прогнозування судових рішень. Для цього потрібно ввести позовні вимоги. Система знайде подібні справи у базі зі 111 млн судових рішень та розсортує їх за 3 інстанціями: Перша, Апеляційна, Касаційна та результатами розгляду позову.


Функціонал дозволяє юристу швидко проаналізувати потрібний масив документів та вчасно скоригувати стратегію захисту в суді.Проблема регулювання технологій

Як і будь-яка нова технологія, штучний інтелект та аналітика даних несуть із собою нові виклики та занепокоєння. Наразі експерти ставлять питання про можливі наслідки ШІ для інтелектуальної власності та конфіденційності даних, а також про те, як це має бути відображено в регуляторних політиках в усьому світі.

Найімовірніше, ЄС залишатиметься в авангарді щодо регулювання ІТ-технологій, і на їх напрацювання орієнтуватимуться і законодавці інших країн, зокрема й в Україні.

Вже найближчим часом питання функціонування ШІ в європейських країнах будуть визначені у 2 наступних документах:

  • Загальний регламент про захист даних (GDPR), який застосовується з 2018 року,

  • Закон ЄС про ШІ або Artificial intelligence act (AIA), який скоро очікується до прийняття.

Будь в тренді з LIGA360

На платформі LIGA360 ви знайдете аналітику від експертів з “найгарячіших” юридичних тем - зокрема імплементації стандартів ЄС в Україні. Також в розділі “Європейське законодавство” доступні тексти регламентів та директив ЄС за ключовими напрямками: авторське право, антимонопольне законодавство, банківська діяльність, телекомунікації та зв'язок тощо.Кібербезпека та конфіденційність даних

Кількість кіберзлочинів постійно зростає. А ще вони стають складнішими та дорожчими.

Так, у 2023 році середня вартість витоку даних у світі досягла рекордного рівня - $4,45 млн.

Тому держави та приватні компанії вживають заходів для підвищення безпеки. Країни запроваджують нові правила та програми, щоб адекватно реагувати на зростаючі загрози.

Не останню роль у тренді зіграла війна з рф - і її кібератаки на Україну та країни ЄС. Таким чином, у 2024 році організації, ймовірно, запровадять додаткові кроки для захисту. Наприклад, для зменшення кіберризиків може бути запроваджено навчання та тренінги для персоналу, а також удосконалення технологій.


Будь в тренді з LIGA360

LIGA360 надає безпечне хмарне сховище для зберігання договорів компанії. Це дозволяє безпечно й одночасно працювати над договорами навіть із зовнішніми учасниками, працювати з контрактами поза офісом, створити автоматичну процедуру погодження документа з усіма учасниками процесу та поставити електронний підпис.


ESG

ESG (environmental, social, governance) - це міжнародний термін, що означає дотримання компанією цілей сталого розвитку. В першу чергу, це стосується питань екології, соціальної сфери та управління (ESG):

  • Наскільки бізнес дбає про довкілля?

  • Наскільки підтримує соціальні ініціативи?

  • Чи є прозорим? Як ставиться до персоналу, клієнтів та партнерів?

Чим більша компанія - тим більше фактори ESG вступають у гру. Але навіть невеликий бізнес може втратити клієнтів, можливості співпраці та інвестиційну привабливість, якщо не відповідатиме критеріям.
Будь в тренді з LIGA360

На інформаційно-аналітичній платформі LIGA360 поєднуються всі ключові джерела. Завдяки цьому, ви вчасно можете побачити та проаналізувати важливі показники для бізнесу:

  • Поточні вимоги законодавства та регуляторні політики,

  • Репутація в ЗМІ своєї компанії та партнерів,

Контролюючи ці показники, компаніям легко відповідати очікуванням українських та міжнародних партнерів - зокрема щодо відданості цілям ESG.


Використання технологій буде продовжувати зростати.

В прагненні до підвищення ефективності, юридичні фірми стараються виконувати більше завдань за менші витрати - тут технології можуть стати незамінним помічником.

Незабаром, імовірно, ми побачимо, як команди звільняться від рутинних обов'язків, які можна делегувати комп'ютерам: це стосується автоматизації договірної роботи, legal research, виконання комплаєнс-процедур і т.д.


В тренді з LIGA360

Головна перевага LIGA360 для підприємств полягає у здатності ефективно контролювати ризики. Це досягається за допомогою автоматичного моніторингу ключових областей, таких як законодавство, судова практика, контрагенти та клієнти, галузеві новини і аналітика.


Це дозволяє звільнити ключових працівників компанії від рутинних обов'язків. Бажаєте дізнатися більше? Замовте презентацію ІТ-платформи LIGA360 для себе і своєї команди.

21 перегляд

Comentarios


bottom of page