top of page

Допомогу по безробіттю мають призначати по-новому


Допомогу по безробіттю мають призначати по-новому

Мінсоцполітики оновить процедуру та умови надання допомоги по безробіттю. На це направлено проект відповідного наказу Мінсоцполітики, який представили громадськості.


Як і наразі, допомогу по безробіттю призначатимуть центри зайнятості з восьмого дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою.


Розмір допомоги по безробіттю визначатимуть на підставі відомостей Держреєстру загальнообов'язкового державного соцстрахування залежно від страхового стажу, зарплати (доходу). А у разі відсутності цих відомостей - довідок про зарплату (грошове забезпечення, винагороду за ЦПД), виданих особі роботодавцем, військовим комісаріатом (де така особа перебувала на обліку), військовою частиною, органом, де особа проходила службу.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку ? не більше 720 календарних днів) протягом двох років з дня її призначення.


Якщо страховий стаж протягом 12 місяців, що передують місяцю реєстрації особи як безробітної, становить шість або більше місяців, допомогу по безробіттю визначають у відсотках до її середньої зарплати залежно від страхового стажу:

  • до 2 років - 50%;

  • від 2 до 6 років - 55%;

  • від 6 до 10 років - 60%;

  • понад 10 років - 70%.

Залежно від тривалості безробіття допомогу по безробіттю зменшуватимуть і виплачуватимуть у відсотках до визначеного розміру:

  • перші 90 календарних днів - 100%;

  • протягом наступних 90 календарних днів - 80%;

  • надалі - 70%.

Джерело: проект наказу Мінсоцполітики "Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати дляорганізації безробітним підприємницької діяльності".

40 переглядів

Comments


bottom of page