Коли на підприємстві залишився лише директор…


Нещодавно, під час проведення трудового аудиту на підприємстві, щодо якого буде здійснено планову перевірку з додержання законодавства про працю, до юристів Юридичного Бюро «Мета-Інформ» надійшло одне з найбільш поширеніших питань серед суб’єктів малого та середнього бізнесу: «Чи можна не нараховувати заробітну плату найманому працівнику-директору при відсутності діяльності на підприємстві?»


Перш за все, потрібно відзначити, що чинне законодавство не передбачає такого терміну як «призупинення діяльності». Разом із тим, у законодавстві відсутня і заборона на призупинення діяльності. Інакше кажучи, підприємство самостійно має право вирішувати, чи здійснювати йому господарську діяльність. Однак при цьому згідно із чинним законодавством у підприємства зберігається обов'язок зі сплати податків та інших обов'язкових платежів, а також щодо подання звітності до контролюючих органів.


Справа в тому, що згідно зі ст. 99 Цивільного кодексу України, яка є частиною глави 7, що присвячена загальним положенням про юридичну особу, загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган, встановлюють його компетенцію і склад. Зокрема, якщо мова йде про такі найбільш поширені організаційно-правові форми юридичних осіб, як товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю, то відповідно до ст. 28 профільного ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII, обов'язковими органами товариства є загальні збори учасників та виконавчий орган. Тобто юридична особа не може існувати без виконавчого органу. Потрібно підкреслити, що на практиці такої ж думки дотримуються як органи державної реєстрації, так і представники фіскальної служби. Більш того, відповідно до ч. 3 ст. 65 Господарського кодексу України для керівництва господарською діяльністю підприємства власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи чи наглядова рада такого підприємства (у разі її утворення) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді. У разі найму керівника підприємства з ним укладається договір (контракт), в якому визначаються строк найму, права, обов'язки і відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови найму за погодженням сторін (ч. 4 ст. 65 Господарського кодексу України).


Безумовно, керівник як найманий працівник відповідно до Кодексу законів про працю України, ЗУ «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, Податкового кодексу України, ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI повинен отримувати заробітну плату, з якої повинні сплачуватися податки (ПДФО, військовий збір) та інші обов'язкові платежі (ЄСВ), надаватися звітність (1ДФ , звіт по ЄСВ).





Автор: Андрій Крижевський - керуючий партнер, юрист Юридичного бюро "Мета-Інформ".

Безкоштовний дзвінок по Україні Е-mail: sales@meta-inform.com

map-meta-big.png

ГАРАНТОВАНА ЯКІСТЬ

Система управління якістю продуктів і сервісів компанії "МЕТА-ІНФОРМ"

відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2009.

Компанія щорічно проходить внутрішній і зовнішній аудит і з року в рік підтверджує

високий рівень сервісу і вироблених продуктів.

Оплату картами Visa і Mastercard забезпечує сервіс онлайн-платежів Portmone.com.
Безпека оплати підтверджена міжнародним аудитом PCI DSS.
Служба підтримки: тел. +380 (44) 2000902,
support@portmone.com

Компанія "МЕТА-ІНФОРМ" є офіційним дистриб'ютором TM ЛІГА: ЗАКОН

та здійснює свою діяльність на всій території України.

Цінова політика і єдина програма лояльності для всіх регіонів

_____________________________________

вулиця Леха Качинського, 10, Одеса, Одеська область, 65000

  • Facebook - Белый круг
  • LinkedIn - Белый круг
  • Twitter - Белый круг
  • YouTube - Белый круг
telegram-white.png