top of page

Нові критерії для включення до плану перевірок – ДПСЗгідно з Законом №3453, розпочата робота щодо відновлення процесу перевірок ДПС. Критерії для включення підприємств до плану перевірок визначені у пункті 69.35-2 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ і включають наступне:

1) Компанії, які займаються або займалися виробництвом та/або продажем підакцизних товарів.

2) Організації, які здійснюють або здійснювали діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (іншими словами, гральний бізнес).

3) Платники податків, які надають або надавали фінансові та платіжні послуги.


Серед критеріїв для включення до плану перевірок з'явились нові критерії, акцентує

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.


А саме - можливе включення платників податків, які на основі показників, сформованих за підсумками 2021 календарного року, відповідають хоча б одному з таких критеріїв:

- рівень сплати податку на прибуток на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників єдиного податку;

- рівень сплати податку на додану вартість на 50 і більше відсотків менший, ніж рівень сплати податку у відповідній галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з вивезення товарів за межі митної території України становлять 25 і більше відсотків загального обсягу постачання та одночасно рівень сплати податку на прибуток становить не менше 50 відсотків рівня сплати податку на прибуток у відповідній галузі;

- дебіторська заборгованість перевищує кредиторську заборгованість більше ніж у два рази.


Критерії ризику недооплати податків визначаються за допомогою інформаційно-комунікаційних систем ДПС на основі даних податкової звітності платників. Один з таких критеріїв ризику - "рівень сплати податку на прибуток/ПДВ на 50 та більше відсотків нижчий, ніж середній рівень сплати відповідно до галузі". Цей показник розраховується на основі декларацій з податку на прибуток за 2021 рік з урахуванням корекційних обчислень, які відображають відхилення між оплатою податку на прибуток/ПДВ даного підприємства та середньою оплатою в цій галузі по всій країні. Галузь підприємства визначається як основна галузь діяльності, зазначена у реєстраційних документах.


Рівень сплати податку на прибуток/ПДВ по відповідній галузі розраховується, як частка сумарного податку на прибуток/ПДВ суб'єктів господарювання, які декларують вищевказану галузь, в сумарному доході від будь-якої діяльності, визначеному за правилами бухгалтерського обліку.


В вихідній формі відображається різниця між рівнями сплати податку, якщо вона становить 50% та більше відсотків від середнього рівня сплати за галуззю, у відсотках.

При формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2024 рік враховуються показники позитивної динаміки рівнів сплати податку на прибуток та податку на додану вартість по відповідній галузі за дев'ять місяців 2023 року. Після настання граничних строків для подання річної звітності враховуються показники за 2023 рік. У разі якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, враховуються показники за попередній рік.


Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень, договірнї роботи та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше про переваги платформи за посиланням.

45 переглядів

Comments


bottom of page