top of page

Топ-10 правових подій тижня


Топ-10 правових подій тижня

1. Діють штрафи за нерозмитнені євробляхи


З 22 серпня діють норми Закону № 8371-VIII, якими встановлено нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення та транзиту. За перевищення строку доставки або тимчасового ввезення авто від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн (передбачено і конфіскацію таких авто). За передачу особистого авто, що перебуває у режимі тимчасового ввезення або транзиту, у розпорядження іншій особі, а також за використання в комерційних цілях доведеться сплатити штраф у розмірі 34 тис. грн.


2. ДПС може починати адмініструвати податки


Розпорядженням від 21 серпня Кабмін передав Державній податковій службі функції з реалізації державної податкової політики, адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, з питань сплати єдиного внеску тощо. Таким чином, завершено процес утворення ДПС.


3. Затверджено порядок перевірок Держпраці


Постановою від 21 серпня [остаточний текст буде доступний у модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН] Кабмін затвердив порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Згідно зі схваленим проектом інспектори праці зможуть безперешкодно, без попереднього повідомлення в будь-який час відвідувати виробничі, службові та адміністративні приміщення юросіб незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання. Інспектори праці зможуть навідуватись і до фізосіб, які використовують найману працю, та перевіряти робочі місця працівників, розташовані поза приміщеннями роботодавців.


4. Обмежено розмір абонентської плати за користування комунальними послугами (тарифи на які є окремою платою)


Постановою Кабміну від 21 серпня «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» визначено, що максимальна плата за абонентське обслуговування визначається окремо за постачання тепла і гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення, поводження з побутовими відходами. Абонплата залежатиме від мінімальної заробітної плати, середнього кількісного складу домогосподарства, коефіцієнта відшкодування домогосподарством витрат, понесених виконавцем при наданні послуг.


5. Змінено правила представництва України в ЄСПЛ


Постановою Кабміну № 709 змінено порядок забезпечення представництва України під час розгляду справ у ЄСПЛ. Відповідальним за забезпечення представництва України у Суді є Мін'юст в особі Уповноваженого у справах ЄСПЛ. Питання доцільності залучення юридичних радників, фахівців, експертів для забезпечення представництва України або укладення угоди про дружнє врегулювання спору, надіслання односторонньої декларації вирішуються міжвідомчою робочою групою, до складу якої включаються представники відповідних державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій. На підставі рішення групи Мін'юст підписує угоду/декларацію, у разі, коли сума за угодою про дружнє врегулювання спору або односторонньою декларацією не перевищує 5000 євро. Якщо сума більша, згоду надає Кабмін шляхом видання відповідного розпорядження.


6. Президент затвердив склад комісії у питаннях помилування 


Указом Президента від 21 серпня № 615/2019 до комісії включено Олексія Дніпрова, Олександра Павліченка, Івана Пуховця, Юрія Бєлоусова, Олександра Крикушенка, Івана Ліщину, Олександра Марченка, Андрія Сухорукова. Президент здійснює помилування засуджених у вигляді:  заміни довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше 25 років; повного або часткового звільнення від основного і додаткового покарань.


7. Підвищилась вартість участі в закупівлях на електронних майданчиках


З 21 серпня діє нова редакція Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затверджена постановою Кабміну від 10 липня 2019 року № 704. Зокрема, якщо вартість закупівлі становить більш як 4 млн. грн., за подання учасником тендерної пропозиції та пропозиції учасника закупівлі справляється плата в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн). Раніше за участь в закупівлях вартістю більше 1 млн грн платили не більше 100 НМДГ (1700 грн). Інші суми залишились незмінними. Розмір плати, визначений з урахуванням усіх податків і зборів, є однаковим для всіх операторів авторизованих / попередньо авторизованих електронних майданчиків і не може встановлюватися операторами самостійно. Кошти повертаються, якщо торги скасовано або визнано такими, що не відбулися.


8. Затверджено порядок ведення реєстру зниклих безвісти за особливих обставин


Постановою Кабміну № 726 затверджено порядок ведення Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який вестиме Комісія з одноіменних питань. Реєстр міститиме відомості про зниклих осіб, про невпізнані останки та пов'язані з ними речі. Комісія, Нацполіція, СБУ, Міноборони, ДСНС, Нацгвардія, місцеві органи виконавчої влади вноситимуть відомості про розшук зниклих: П. І. Б.; дата та місце народження; інформація про сімейний стан, зареєстроване місце проживання/перебування; реквізити документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи; дата, місце, обставини та час зникнення особи; прикмети особи. Національна поліція зазначить інформацію про зникнення особи за особливих обставин або заяву про розшук такої особи. Суди внесуть рішення про визнання розшукуваних осіб зниклими безвісти за особливих обставин, безвісно відсутніми або оголошення їх померлими.


9. Гарантії за депозитами збираються підвищити до 100 тис. євро


Фонд гарантування вкладів фізосіб розробляє законопроект про поетапне збільшення до 2027 року суми гарантованого відшкодування до 100 тис. євро в гривневому еквіваленті. Перше підвищення гарантованого відшкодування планується провести до кінця поточного року, але для виконання плану необхідно забезпечити фінансову стабільність самого Фонду шляхом реструктуризації заборгованості перед Мінфіном.


10. Антирейдерська комісія почала публікувати висновки про скасування незаконних перереєстрацій майна


На сайті Мін'юсту оприлюднюватимуться висновки Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (антирейдерської комісії). Висновки публікуватимуть після розгляду скарг по суті. Скани висновків можна знайти на сторінці оголошення про відповідне засідання Комісії під скаргою, щодо якої вони ухвалені. Своєчасно звернутися до Комісії з питань скасування незаконної перереєстрації майна допоможе сервіс  SMS-Маяк, який миттєво повідомить про зміну статусу об'єкта в Державному реєстрі речових прав. 


Марина Ясинська, головна редакторка ЮРЛІГИ

54 перегляди

Comments


bottom of page