top of page

НБУ запровадив нову умову для купівлі бізнесом валюти в банку з 21 лютогоІз 21 лютого 2024 року Національний банк вносить зміни у правила купівлі валюти бізнесом. Надалі під час купівлі валюти бізнесом банки братимуть до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах "своп", за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).


З цією метою на дату купівлі іноземної валюти юридичним особам потрібно буде надавати банку інформацію про продану ним іноземну валюту за першою частиною валютних операцій на умовах "своп" (валюта, строк операції) за незавершеними угодами з банками. Вона надаватиметься додатково, разом з інформацією про наявні кошти в іноземній валюті на поточних та депозитних рахунках.


Окрім того, Нацбанк уточнив особливості валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями. Для того, щоб стимулювати повернення в Україну валютної виручки за експорт товарів, з 21 лютого банки матимуть змогу завершити валютний нагляд за відповідними операціями лише за умови, якщо кошти від нерезидента надійшли в іноземній валюті. Натомість перекази в гривнях не будуть підставою для завершення валютного нагляду банком.


Ці та інші зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 20 лютого 2024 року №24, що набирає чинності з 21 лютого 2024 року і змінює Постанову №18.


Отримуйте усі відповіді на єдиній платформі LIGA360 PRO. Експертна аналітика для фахівців, що оперують великими масивами інформації та джерел у щоденній роботі. Замовте доступ за посиланням.


27 переглядів

Comments


bottom of page