top of page

Набув чинності Закон щодо посилення відповідальності за військові правопорушення


Закон щодо посилення відповідальності за військові правопорушення


Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період порушень правил військового обліку та мобілізації, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.


Які ж штрафи передбачає Закон щодо посилення відповідальності за військові правопорушення:


За порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (3400-5100 грн). Повторне протягом року вчинення цього порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - штраф від трьохсот до п'ятисот НМДГ (3400-8500 грн). В особливий період - штраф від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот НМДГ (17000-25500 грн).


Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот НМДГ (5100-8500 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот НМДГ (17000-25500 грн).


Повторне протягом року порушення - штраф на громадян від п'ятисот до семисот НМДГ (8500-11900 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі п'ятисот до двох тисяч НМДГ (25500-34000 грн).


Вчинення таких дій в особливий період - штраф на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот НМДГ (17000-25500 грн) і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот НМДГ (34000-42500).


Відповідні норми не застосовуються у випадках можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.


З 4 травня діє оновлене Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ. Серед іншого, наказом викладено в новій редакції додаток 1 до Положення «Розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві» (детальніше).


Потрібно більше роз'яснень і аналітики щодо нормативного акту? Спробуйте LIGA360 LEGAL SOLUTION. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.

73 перегляди

Comments


bottom of page