top of page

Уряд змінив порядок блокування податкових накладних


Уряд змінив порядок блокування податкових накладних

Уряд затвердив зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (постанова КМУ від 21.02.2018 р. № 117). Йдеться про постанову КМУ від 24.04.2019 р. № 391.


Додано додаткові умови для застосування "відсікаючої" ознаки у вигляді обсягу постачання товарів/послуг (500 тис. грн.): крім умов щодо РК, вимог до керівників платників податку, умов щодо обсягу постачання пропонується додати ще одну умову - сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, повинна бути більше 20 тис. грн.


Також згідно оновленого пп. 3 п. 3 Порядка № 117 ПН/РК перевіряються відповідно до таких ознак:


"3) одночасно виконуються такі умови:


загальна сума податку на додану вартість (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/ розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 400 тис. гривень;


одночасно значення показників D та P, розрахованих у цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < Pм х 1,4".


Маємо й доповнення в п. 23 та 28 Порядку № 117, який доповнено умовами, що стосуються відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, для прийняття рішень про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Рішеня комісії регіонального рівня про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК щодо платників податку, у яких обсяг постачання в поточному місяці більше 30 млн. гривень включно та/або платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, надсилається до комісії центрального рівня. Комісія центрального рівня може прийняти інше рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі.


Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.


Рішення комісії центрального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в Реєстрі може бути оскаржено у судовому порядку.


Комісії контролюючих органів також приймають рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, а комісія центрального рівня розглядає скарги на рішення комісій регіонального рівня.

З'явилася форми таких документів:


скарга на рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН;

рішення за результатами розгляду скарги на рішення комісії регіонального рівня, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

158 переглядів

Commentaires


bottom of page