Поради у зв’язку із виконанням закону 2275


Юристи Юридичного бюро «Мета-Інформ» підготували декілька корисних порад, у тому числі із правозастосовної практики, що пов’язана із Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 17.06.2018 р. № 2275-VIII (далі – Закон 2275).


Хоча до 17 червня 2019 року залишилось ще достатньо часу (товариствам не треба забувати, що існує «дедлайн» для приведення їх установчих документів у відповідність із Законом 2275 та іншими актами законодавства України, зміни до яких внесені цим Законом), але відкладати здійснення відповідних реєстраційних дій недоцільно. Бо як свідчить юридична практика, зокрема у сфері проведення державної реєстрації, кожний такий «дедлайн» може створити довгі черги не тільки до державних реєстраторів, а й до нотаріусів, які посвідчують підписи на статутах та протоколах чи рішеннях учасника, що у свою чергу може створити певні перешкоди для господарської діяльності товариства.


Крім того, якщо підприємство не встигне привести власні установчі документи у відповідність із Законом 2275 у визначений строк, то йому необхідно буде додатково (крім витрат на оплату нотаріальних послуг) сплатити адміністративний збір у розмірі 576,30 грн., а починаючи з 01.07.2019 р. – 602,10 грн. без урахування комісії банку. Нагадаємо, що за державну реєстрацію змін, пов’язаних із приведенням установчих документів товариства у відповідність до вимог Закону 2275, та проведених до 17 червня 2019 р., адміністративний збір не справляється.


По-друге, хочемо нагадати про необхідність виконання вимог ч. 2 ст. 31 Закону 2275. Згідно з її положеннями, кожне товариство зобов’язане провести річні загальні збори учасників, що скликаються протягом шести місяців наступного за звітним року. До порядку денного річних загальних зборів учасників обов'язково вносяться питання про розподіл чистого прибутку товариства, про виплату дивідендів та їх розмір.


Автор: Андрій Крижевський - керуючий партнер, юрист Юридичного бюро "Мета-Інформ".

162 перегляд

Безкоштовний дзвінок по Україні Е-mail: sales@meta-inform.com

map-meta-big.png

ГАРАНТОВАНА ЯКІСТЬ

Система управління якістю продуктів і сервісів компанії "МЕТА-ІНФОРМ"

відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2009.

Компанія щорічно проходить внутрішній і зовнішній аудит і з року в рік підтверджує

високий рівень сервісу і вироблених продуктів.

Оплату картами Visa і Mastercard забезпечує сервіс онлайн-платежів Portmone.com.
Безпека оплати підтверджена міжнародним аудитом PCI DSS.
Служба підтримки: тел. +380 (44) 2000902,
support@portmone.com

Компанія "МЕТА-ІНФОРМ" є офіційним дистриб'ютором TM ЛІГА: ЗАКОН

та здійснює свою діяльність на всій території України.

Цінова політика і єдина програма лояльності для всіх регіонів

_____________________________________

2Б/2, вулиця Велика Арнаутська, Одеса, Одеська область, Україна, 65048

  • Facebook - Белый круг
  • LinkedIn - Белый круг
  • Twitter - Белый круг
  • YouTube - Белый круг
telegram-white.png