top of page

Припинення ФОП: хто підписує останню звітність?


Одним з кроків припинення підприємницької діяльності є подання звітності за останній податковий період.

При проведенні держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням податкова звітність подається за підписом самої фізичної особи або іншої особи, нотаріально уповноваженої платником податку здійснювати таке заповнення. Про це повідомили податківці ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Також податківці нагадали про особливості подання останньої звітності ФОП-єдинника. Так, підприємці, стосовно яких у держреєстратора внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП, подають податкові декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – Декларація) востаннє за податковий (звітний) квартал, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу або до закінчення такого звітного періоду, на який припадає дата ліквідації.

У полі 8 «Особливі відмітки» Декларації у рядку 8.1 «платника податку, що подає декларацію за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата державної реєстрації припинення» проставляється позначка «+».

Остання Декларація подається особисто (уповноваженою на це особою) або надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

При цьому, фізособи разом з останньою Декларацією подають додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (крім фізосіб, які звільняються від сплати за себе ЄСВ відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Зверніть увагу, що звітність при припиненні ФОП на загальній системі та на спрощеній системі буде різною. Докладніше про скасування реєстрації ФОП та форми звітності, які слід подати підприємцям – читайте у матеріалі.

12 переглядів

Comentarios


bottom of page