top of page

Електронний суд: Мінцифри працює над оновленою концепцією
Міністерство цифрової трансформації відзначає, що оновлення електронного суду дозволить громадянам зручно подавати позови, отримувати необхідні документи та переглядати справи онлайн, а суддям – ефективно управляти справами без надмірного друку паперів, проводити засідання через відеоконференції та зберігати час.


Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) - основа цифровізації судової сфери.


У Мінцифри повідомили, що разом з колегами вони приєдналися до розробки системи та провели аудит ІТ. Виявилося, що для покращення ефективності роботи e-Суду потрібно провести оновлення. Наразі триває функціональний аудит, після якого планується запустити оновлені сервіси для користувачів.


Завдяки трансформації електронного суду українці зможуть:

  • отримувати судові рішення в електронній формі;

  • подавати докази;

  • звертатися до суду онлайн у зручний час 24/7;

  • сплачувати штрафи, вносити та повертати судові збори та застави;

  • подавати процесуальні документи та повідомляти про події;

  • ознайомлюватися з матеріалами електронної судової справи;

  • переглядати відкриті дані та реєстри;

  • аналізувати судову практику й ефективність роботи судів.


Зараз в е-Суді вже доступний електронний кабінет, можливість відеоконференцій та документообігу онлайн.


У міністерстві пояснили, що певні сервіси для громадян стануть доступні через окремий електронний кабінет, а інші - через платформу "Дія". Зараз Мінцифра активно працює над впровадженням електронного виконавчого документа для судових справ в Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП), щоб забезпечити виконання судових рішень. Наприклад, для відшкодування аліментів від боржника не потрібно буде самостійно шукати адресу відповідної служби та відвідувати суд. Громадяни будуть автоматично надсилати та отримувати документи, а сповіщення про всі етапи справи будуть надходити через "Дію".


Уточнюється, що інформація про судові рішення, судові сповіщення та штрафи вже доступна в Дії.

У Мінцифри підкреслили, що впровадження е-Суду є ключовою частиною Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки. Це дозволить зменшити ризики корупції та покращити прозорість і ефективність судової системи.


26 переглядів

Comments


bottom of page