top of page

Керівництво може відповісти за борги підприємства-банкрута


21 жовтня 2019 року введений в дію Кодекс України з процедур банкрутства (далі – Кодекс).


Однією з новел стало введення додаткової відповідальності керівництва компанії-банкрута. Відповідно до ч. 2 ст. 61 Кодексу у разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов’язкові для боржника вказівки чи мають змогу іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов’язаннями.


Статтею 34 Кодексу також передбачено, що керівник підприємства несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів, якщо він ухилився від звернення до суду із заявою про банкрутство у встановлений строк.

Відповідно до ч. 6 ст. 34 Кодексу боржник зобов'язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.


Більш докладніше про це та чи можливо нівелювати відповідальність і яким чином мінімізувати наслідки або про особливості банкрутства фізичних осіб ви зможете дізнатися на заході-практикумі «Боргові війни. Банкрутство. Новації законодавства і судової практики», який буде проведений разом із Мета-Інформ 6 грудня 2019 року.


Вікторія Доценко, адвокат, юридична компанія УкрКонсалтСолюшн (УКС).

38 переглядів

Comments


bottom of page