top of page

Як діяти, якщо платіжка за комуналку прийшла з мінусом


Як діяти, якщо платіжка за комуналку прийшла з мінусом

Мінсоцполітику відреагувало на направлення у червні одержувачам субсидій платіжок з боргом. На думку відомства це можливе лише у трьох випадках. У протилежному разі такі платіжки є незаконними. А отже виникла підстава вимагати перерахунку.


Річ у тім, що субсидіанти, в яких були невикористані субсидії за жовтень 2018 - січень 2019 року, мали право скористатися ними до кінця опалювального сезону, тобто протягом лютого-квітня 2019 року. Відповідно борги, які виставили у червні таким домогосподарствам надавачі комунальних послуг, є незаконними. Тож якщо станом на травень в особистих кабінетах субсидіантів була переплата, а у червні з'явився борг, це привід вимагати від таких надавачів перерахунку.


Мінсоцполітики радить запитувати у комунальників помісячну роздруківку з інформацією: яка соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично спожито домогосподарством, скільки сплачено, а скільки зекономлено. А вже на основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.


Водночас урядовці визнали можливість появи червневих платіжок за газ, електроенергію, воду чи опалення з мінусом. На їх думку це можливо лише у трьох випадках.


По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з'явитися у тих людей, які за травень не сплатити рахунки за комунальні послуги.


По-друге, сім'ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи, повинні доплатити за фактично спожиту послугу понад норму.


По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2018-2019рр.) була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.


Джерело: повідомлення Мінсоцполітики на Урядовому порталі

132 перегляди

Comments


bottom of page