top of page

Запрацював механізм взаємодії ДФС і банків щодо обміну інформацією про рахунки ФОП


Взаємодія ДФС і банків
Взаємодія ДФС і банків

ДФС ще влітку направила банкам вимогу надати інформацію по усіх фізособах, що мають відкриті рахунки.


Хоча й цей крок вимагає значних зусиль як з боку банківських установ, так і з боку ДФС (адже йдеться про суттєвий масив інформації), контролери усе ж зважились на нього, оскільки маємо очевидний факт: значна частина ФОП приховує свої справжні прибутки, використовуючи для своєї підприємницької діяльності (конкретно - для розрахунків за послуги та товари) рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб. За статистикою, майже з 2 млн самозайнятих осіб банківські рахунки, відкриті для здійснення підприємницької діяльності, лише у 964 тис ФОП.


Тож виникає питання: інші що - "не працюють"? Зрозуміло, що це не так. Тут має місце умисне заниження оборотів бізнесу, ухилення від податків. За попередніми оцінками, від цього бюджет зазнає суттєвих втрат - мова йде про мільярди гривен.


На сьогодні від банків вже отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, що мають статус ФОП. Наразі вона опрацьовується. При цьому попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності.


Таке повідомлення опублікував на своїй сторінці в соцмережі facebook Євген Бамбізов, Виконуючий обов'язки заступника Голови ДФС.

76 переглядів

Comments


bottom of page