top of page

Штрафи, пені, неустойки: податково-прибуткові наслідки


Штрафи, пені, неустойки
Штрафи, пені, неустойки

Об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ). Щоправда, малодохідні платники податку (річний бухдохід - не перевищує 20 млн грн) можуть і не здійснювати коригування фінрезультату, передбачені р. ІІІ ПКУ (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).


Які ж будуть податково-прибуткові наслідки щодо штрафів, пені, неустойок за порушення умов договорів?


Доходи та витрати у вигляді штрафів, пені, неустойок за порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання враховуються при визначенні фінансового результату до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку.


Водночас, платник податку на прибуток, який визначає об'єкт оподаткування шляхом коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, що виникають відповідно до положень ПКУ, повинен збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів, на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 % відповідно до п. 44 підрозділу 4 р. XX ПКУ (пп. 140.5.11 ПКУ).


Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Київській області.

27 переглядів

Comments


bottom of page