top of page

Діяльність ФОП не за місцем реєстрації


Діяльність ФОП не за місцем реєстрації

Нещодавно до нас звернувся клієнт із запитанням: «Які дії потрібно здійснити/надати документи до податкової, якщо підприємець (платник єдиного податку) надає послуги не за місцем реєстрації?»


Перш за все, потрібно відзначити, що законодавство України не містить обмежень щодо території здійснення фізичною особою-підприємцем своєї господарської діяльності.


Під час проведення державної реєстрації фізична особа-підприємець зазначає відомості щодо місцезнаходження. Так, відповідно до ч. 4 ст. 9 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про фізичну особу – підприємця, у тому числі, щодо місцезнаходження (місця проживання або іншої адреси, за якою здійснюється зв'язок з фізичною особою - підприємцем).


Якщо переходити до тлумачення норм податкового кодексу України, то необхідно відзначити, що представники податкових органів 26.04.2017 р. роз'яснили це питання, та як свідчить практика, з того часу основні висновки їх позиції не змінювалися.


Відповідно до пп. 298.1.1. Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. А згідно п. 298.3. та 299.7. ПКУ у відповідній заяві зазначаються обов'язкові відомості, у тому числі місце провадження господарської діяльності, які вносяться до реєстру платників єдиного податку.


Представники податкових органів відзначають: «У разі здійснення діяльності з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає: «Надання послуг на території України», або зазначає конкретну територію (місто або область) на якій таким платником єдиного податку будуть надаватись послуги». 


Автор: Андрій Крижевський - керуючий партнер, юрист Юридичного бюро "Мета-Інформ".

1 302 перегляди

Comments


bottom of page