top of page

5 ризиків у роботі бухгалтера та як їх контролюватиБухгалтерські департаменти є одними з найважливіших для компаній. Вони відповідають за всі фінансові операції, орієнтуються у складній мережі нормативних актів та вимог звітності, взаємодіють з податковими органами та контрагентами. 

Маючи такі широкі обов'язки, бухгалтери стикаються з численними ризиками. І в умовах воєнного стану вони лише зростають.  

Від частих і непередбачуваних змін у законодавстві до коливань економіки - ставки стають вищими, а наслідки бухгалтерських помилок можуть бути катастрофічними. 

  

1. Законодавчі ризики 

Законодавство в Україні зазнає частих та різких змін, і ця тенденція посилюється під час воєнного стану. Відстеження правового поля має першочергове значення для бізнесів. Бухгалтери стежать за багатьма напрямами законодавства: податковим, бюджетним, кадровим тощо.  

  

2. Податкові ризики 

Забезпечення своєчасної сплати податків, подання звітності та дотримання порядку розрахунків з бюджетом є важливими завданнями для українських бухгалтерів. Недотримання податкового законодавства може призвести до серйозних фінансових та юридичних наслідків. 

  

3. Регуляторні ризики 

Дотримання регуляторних вимог має вирішальне значення для уникнення штрафних санкцій та збереження операційної цілісності. Бухгалтери повинні  дотримуватися численних нормативних актів та форм звітності, щоб гарантувати, що їхня організація відповідає всім необхідним стандартам. 

  

4. Ризики з контрагентами 

Бухгалтери часто виступають ключовими радниками керівництва, зокрема при оцінці надійності потенційних партнерів. Виявлення підозрілої діяльності або ненадійних партнерів має важливе значення для захисту інтересів організації. 

  

5. Договірні ризики 

Вчасне виконання договірних зобов'язань, управління переказами коштів та дотримання термінів є важливими складовими ролі бухгалтера. Невиконання цих вимог може призвести до суперечок за договорами та фінансових втрат для організації. 

  

Як контролювати ризики з LIGA 360? 

LIGA 360 - це комплексна інформаційно-аналітична платформа, що надає українським бухгалтерам інструменти для ефективного контролю ризиків.  

Ось як вона допомагає: 

  • Аналіз правового поля: забезпечує розуміння та моніторинг законодавчих змін, допомагаючи бухгалтерам залишатися на належному рівні та знайти будь-який НПА чи закон. 

  • Аналітика з бухгалтерських тем: статті від експертів LIGA ZAKON з “найгарячіших” питань, включаючи звітність, блокування ПН, оптимізація, практика МСФЗ. 

  • Консультації експертів: доступ до експертних порад з питань бухгалтерського обліку та оподаткування забезпечує прийняття обґрунтованих рішень. 

  • Ситуації для бухгалтера: консультаційна та аналітична інформація до різних професійних ситуацій  

  • Відповіді податкової на питання користувачів 

  • Форми, бланки, у тому числі з консультаціями щодо заповнення 

  • Новини та експрес-аналітика щодо законодавчих змін 

  • Професійні сервіси: календар, калькулятори, довідники для бухгалтера Управління ризиками, притаманними в роботі українських бухгалтерів, вимагає проактивного підходу та доступу до надійних ресурсів. За допомогою платформи LIGA 360 бухгалтери можуть ефективно управляти ризиками, дотримуватися нормативних вимог і приймати обґрунтовані рішення, що в кінцевому підсумку забезпечить фінансовий добробут їхніх організацій. 

3 перегляди

Comments


bottom of page