Семинары для бухгалтераБухгалтер и закон
Показано с 1 по 2 из 2

Тема: Поворотна фінансова допомога

  1. #1
    Новичок
    Регистрация
    14.03.2017
    Адрес
    Одесса
    Возраст
    28
    Сообщений
    1
    Вес репутации
    0

    Поворотна фінансова допомога

    Підприємство (ТОВ) функціонує на засадах поворотної матеріальної допомоги. Договір допомоги на рік - термін спливає в кінці березня 2017- прибутку нема. як бути далі? чи можна укласти новий договір маючи непогашену попередню матеріальну допомогу? як це буде з точки зору оподаткування?

  2. #2
    Модератор Аватар для Юрисконсульт
    Регистрация
    21.09.2011
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    572
    Вес репутации
    6

    Re: Поворотна фінансова допомога

    Цитата Сообщение от Наталья_ Посмотреть сообщение
    Підприємство (ТОВ) функціонує на засадах поворотної матеріальної допомоги. Договір допомоги на рік - термін спливає в кінці березня 2017- прибутку нема. як бути далі? чи можна укласти новий договір маючи непогашену попередню матеріальну допомогу? як це буде з точки зору оподаткування?
    Згідно з підпунктом 14.1.257 п.14.1. ст. 14 Податкового кодексу України поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.
    За загальним правилом правовою основою для отримання позики або поворотної фінансової допомоги є договір позики. Відносини за договором позики регулюються статтями 1046 - 1053 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ).
    Зокрема, ст. 1046 ЦКУ встановлено, що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
    Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
    Відповідно до ст. 1049 ЦКУ позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та порядку, що встановлені договором.
    Згідно зі ст. 533 ЦКУ грошове зобов'язання має бути виконане у гривнях. Якщо у зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом. Використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов'язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом.
    Згідно з п. 185.1 ст.185 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), фінансова допомога не оподатковується податком на додану вартість.
    Для платників єдиного податку діє норма п. 292.11 ст.292 ПКУ, згідно з якою поворотну фінансову допомогу, не повернуту протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, необхідно включати до складу доходу такого платника єдиного податку.
    Відповідно до п. 134.1.1 ст.134 ПКУ об'єкт оподаткування підприємств на загальній системі розраховується за правилами бухгалтерського обліку. Згідно з національними стандартами бухгалтерського обліку (П(С)БО 15 «Дохід» та П(С)БО 16 «Витрати») така допомога не є доходом при отриманні і не відноситься на витрати при поверненні. Таким чином, отримання поворотної фінансової допомоги не впливає на фінансовий результат підприємства і, тому, не підлягає оподаткуванню.
    Однак, в разі порушення встановлених в договорі термінів повернення і закінчення терміну позовної давності, таку допомогу можна визначити як безповоротну.
    Для більш детальної інформації пропонуємо звернутися до юриста.

Похожие темы

  1. Фінансова інвестиція
    от АннаАнна в разделе Бухгалтерская консультация, ответы для бухгалтера
    Ответов: 1
    Последнее сообщение: 31.01.2017, 17:44
  2. Поворотня фінансова допомога від ФОП
    от Рената в разделе Бухгалтерская консультация, ответы для бухгалтера
    Ответов: 1
    Последнее сообщение: 08.04.2016, 18:07
  3. Матеріальна/безоплатна допомога
    от Станислав в разделе Бухгалтерская консультация, ответы для бухгалтера
    Ответов: 1
    Последнее сообщение: 11.03.2015, 13:13

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10