Семинары для бухгалтераБухгалтер и закон
Показано с 1 по 10 из 10

Тема: Порядок виплати лікарняних

  1. #1
    Новичок
    Регистрация
    22.02.2016
    Адрес
    Черкассы
    Сообщений
    3
    Вес репутации
    0

    Порядок виплати лікарняних

    Добрий день!Чи можна виплатити фондівську частину лікарняних,коштами підприємства,з подальшою компенсацією цих коштів Фондом?

  2. #2
    Новичок
    Регистрация
    23.02.2016
    Адрес
    Житомир
    Сообщений
    5
    Вес репутации
    0

    Re: Порядок виплати лікарняних

    Ні, не можна, потрібно дочекатись перерахування коштів з ФСС з ТВП і лише потім сплатити лікарняний.

  3. #3
    Новичок
    Регистрация
    22.02.2016
    Адрес
    Черкассы
    Сообщений
    3
    Вес репутации
    0

    Re: Порядок виплати лікарняних

    Цитата Сообщение от Олеся123456789 Посмотреть сообщение
    Ні, не можна, потрібно дочекатись перерахування коштів з ФСС з ТВП і лише потім сплатити лікарняний.
    Олесь,прошу вибачення,гроші вже виплатила фірма,потім ці гроші зайшли,...через дві неділі перевірку роблять(це було 2 роки перед цим...,.\\\ніяк не можна \\спригнути\\,бо кажуть треба ,і це повернути,та і штраф...?

  4. #4
    Новичок
    Регистрация
    23.02.2016
    Адрес
    Житомир
    Сообщений
    5
    Вес репутации
    0

    Re: Порядок виплати лікарняних

    На жаль, не знаю як спригнути, не допоможу в цьому питанні.

  5. #5
    Новичок
    Регистрация
    22.02.2016
    Адрес
    Черкассы
    Сообщений
    3
    Вес репутации
    0

    Re: Порядок виплати лікарняних

    Дякую(

  6. #6
    Новичок
    Регистрация
    15.02.2017
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    1
    Вес репутации
    0

    Re: Порядок виплати лікарняних

    Добрый день. Подскажите пожалуйста, работнице на ее основной работе оплачивают больничный (до родовой и послеродовой), но она еще является совместителем на другой работе в другой организации, куда принесла копия больничного листа. Там тоже будут оплачивать ей больничный ? Спасибо

  7. #7
    Модератор Аватар для Юрисконсульт
    Регистрация
    21.09.2011
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    576
    Вес репутации
    7

    Re: Порядок виплати лікарняних

    Цитата Сообщение от олег Посмотреть сообщение
    Добрий день!Чи можна виплатити фондівську частину лікарняних,коштами підприємства,з подальшою компенсацією цих коштів Фондом?
    Відповідно до ч 2. ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках у порядку, встановленому Національним банком України.
    Страхувальник-роботодавець, який є бюджетною установою, відкриває окремий рахунок для зарахування страхових коштів в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
    Кошти Фонду, що надходять на зазначений рахунок, обліковуються на окремому субрахунку.
    Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі - окремий рахунок), можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.
    Фінансування страхувальниками-роботодавцями матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок власних коштів з подальшим відшкодуванням (погашенням таких витрат) не передбачено.
    Для отримання більш детальної інформації радимо звернутися за кваліфікованою консультацією юриста!

  8. #8
    Модератор Аватар для Юрисконсульт
    Регистрация
    21.09.2011
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    576
    Вес репутации
    7

    Re: Порядок виплати лікарняних

    Цитата Сообщение от Я_Анна Посмотреть сообщение
    Добрый день. Подскажите пожалуйста, работнице на ее основной работе оплачивают больничный (до родовой и послеродовой), но она еще является совместителем на другой работе в другой организации, куда принесла копия больничного листа. Там тоже будут оплачивать ей больничный ? Спасибо
    Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), призначаються та надаються за основним місцем роботи (крім допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах, які надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України).
    Згідно ч. 1 ст. 31 Закону України Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з Фондом.
    Відповідно до п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 у разі коли на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.
    Страхові виплати та оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі копії виданого в установленому порядку листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи, та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи. Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.
    У такому разі сумарна заробітна плата, з якої розраховуються виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.
    Таким чином, допомога по вагітності та пологах надається за основним місцем роботи та за сумісництвом.
    Для отримання більш детальної інформації радимо звернутися за кваліфікованою консультацією юриста!

  9. #9
    Новичок
    Регистрация
    21.03.2017
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    1
    Вес репутации
    0

    Re: Порядок виплати лікарняних

    Здравствуйте, я начинающий бухгалтер, веду СПД 2 гр., есть наемные работники, одна из которых идет в отпуск по беременности и родам, зп начисляется минимальная.Подскажите пожалуйста: нужно рассчитывать больничный лист из той зарплаты, которая начислялась фактически? Она всегда была минимальная, или сейчас нужно делать рассчет из минимальной зарплаты сейчас - 3200? т.е делать доначисление за предыдущий период? Заранее благодарю за ответ.

  10. #10
    Модератор Аватар для Юрисконсульт
    Регистрация
    21.09.2011
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    576
    Вес репутации
    7

    Re: Порядок виплати лікарняних

    Доброго дня!
    У відповідності до пункту 25 "Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням" (далі - Порядок) затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. N 1266 (Із змінами і доповненнями від 26 червня 2015 року) розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.
    Згідно із пунктом 32 Порядку середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця обчислюється роботодавцями на підставі відомостей, що включаються до звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що подаються до ДФС.
    Для більш детальної консультації із зазначеного питання радимо звернутися до кваліфікованого юриста!

Похожие темы

  1. Виплати в школах-інтернатах
    от Тетяна в разделе Бухгалтерская консультация, ответы для бухгалтера
    Ответов: 1
    Последнее сообщение: 16.09.2014, 18:36
  2. Порядок закрытия ЧП
    от talans в разделе Налоговая консультация. Налоговое консультирование
    Ответов: 3
    Последнее сообщение: 07.02.2013, 09:35

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10