Семинары для бухгалтераБухгалтер и закон
Показано с 1 по 2 из 2

Тема: Корпоративные права

 1. #1
  Новичок
  Регистрация
  14.07.2016
  Адрес
  Киев
  Сообщений
  1
  Вес репутации
  0

  Корпоративные права

  Наше предприятие купило у предприятия Б корпоративные права за 20000 грн. (это доля в уставном капитале другого предприятия 13% что в денежном эквиваленте равно 50000 грн.

  1) Какими проводками отобразить покупку в БУ?
  2) По какой цене учитывать на 141 счёте?
  3) Как отобразить в декларации на прибыль?

 2. #2
  Модератор Аватар для Юрисконсульт
  Регистрация
  21.09.2011
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  583
  Вес репутации
  7

  Re: Корпоративные права

  Доброго дня!

  Відповідно до П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції» для інвестора вищезазначена операція – це придбання фінансової інвестиції у вигляді корпоративних прав. Відповідно до п. 4 П(С)БО 12 фінансові інвестиції первісно оцінюються та відображаються у бухгалтерському обліку за собівартістю. Собівартість фінансової інвестиції складається з ціни її придбання, комісійних винагород, мита, податків, зборів, обов'язкових платежів та інших витрат, безпосередньо пов'язаних з придбанням фінансової інвестиції.

  Якщо мова не йде про пов'язаних осіб, для відображення у бухгалтерському обліку відповідної операції використовується субрахунок 143 «Інвестиції непов'язаним сторонам». Але інвестор може відобразити придбання інвестиції на рахунку 14 тільки після появи об'єкта інвестування – корпоративних прав існуючої юридичної особи (право власності на корпоративні права підтверджується оригіналом (нотаріально завіреною копією) статуту юридичної особи. Тому до державної реєстрації внесок буде відображений за дебетом субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» у якості заборгованості, яка підлягає погашенню на протязі не більше 12 місяців з дати балансу. Після державної реєстрації за дебетом рахунку 14 відображається повна вартість відповідної інвестиції, яка відповідає розміру частки інвестора в гривнях.
  У випадку, коли до державної реєстрації не вся сума внесена до статутного капіталу, у інвестора може виникнути заборгованість перед юридичною особою зі сплати відповідного внеску. Облік такої заборгованості здійснюється за кредитом субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами» як поточні зобов'язання.

Ваши права

 • Вы не можете создавать новые темы
 • Вы не можете отвечать в темах
 • Вы не можете прикреплять вложения
 • Вы не можете редактировать свои сообщения
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10