Семинары для бухгалтераБухгалтер и закон
Показано с 1 по 2 из 2

Тема: Фінансова інвестиція

 1. #1
  Новичок
  Регистрация
  15.01.2017
  Адрес
  Полтава
  Сообщений
  1
  Вес репутации
  0

  Фінансова інвестиція

  Підприємство А придбало акції ассоційованого підприємства Б в 2014р. за 70 000 грн. На балансі підприємства А ця інвестиція обліковується на рахунку 143 за методом участі в капіталі. В 2016р. підприємство Б провело оцінку власних акцій незалежним оцінщиком та з'ясувалося, що вартість пакету акцій що належать підприємству А складає 10 000 грн. Чи має право підприємство А провести уцінку цієї інвестиції та відобразити її в своєму балансі за новою вартістю, тобто 10 000 грн.? Та як це вплине на податок на прибуток за 2016 рік? Чи підприємство А повинно провести власну оцінку цієї інвестиції незалежним оцінщиком та тільки після цього провести уцінку?

 2. #2
  Модератор Аватар для Юрисконсульт
  Регистрация
  21.09.2011
  Адрес
  Одесса
  Сообщений
  585
  Вес репутации
  7

  Re: Фінансова інвестиція

  Виходячи з наданих Вами даних можливо зазначити наступне.
  Згідно п.8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 12 "Фінансові інвестиції" затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 26.04.2000 №91 (далі - Положення) фінансові інвестиції (крім інвестицій, що утримуються підприємством до їх погашення або обліковуються за методом участі в капіталі) на дату балансу відображаються за справедливою вартістю.
  Відповідно до п.12. Положення фінансові інвестиції, що обліковуються за методом участі в капіталі, на дату балансу відображаються за вартістю, що визначається з урахуванням зміни загальної величини власного капіталу об'єкта інвестування, крім тих, що є результатом операцій між інвестором і об'єктом інвестування.
  Відповідно до п.17. Положення фінансові інвестиції в асоційовані й дочірні підприємства в бухгалтерському обліку відображаються в порядку, наведеному у пунктах 8 і 9 Положення (стандарту) 12, якщо:
  а) фінансові інвестиції придбані та утримуються виключно для продажу протягом дванадцяти місяців з дати придбання;
  б) асоційоване або дочірнє підприємство ведуть діяльність в умовах, які обмежують його здатність передавати кошти інвестору протягом періоду, що перевищує дванадцять місяців.

  Балансова вартість фінансових інвестицій збільшується (зменшується) на суму, що є часткою інвестора в чистому прибутку (збитку) об'єкта інвестування за звітний період, із включенням цієї суми до складу доходу (втрат) від участі в капіталі. Одночасно балансова вартість фінансових інвестицій зменшується на суму визнаних дивідендів від об'єкта інвестування.
  Балансова вартість фінансових інвестицій збільшується (зменшується) на частку інвестора в сумі зміни загальної величини власного капіталу об'єкта інвестування за звітний період (крім змін за рахунок чистого прибутку (збитку) із включенням (виключенням) цієї суми до іншого додаткового капіталу інвестора або до додаткового вкладеного капіталу (якщо зміна величини власного капіталу об'єкта інвестування виникла внаслідок розміщення (викупу) акцій (часток), що привело до виникнення (зменшення) емісійного доходу об'єкта інвестування). Якщо сума зменшення частки капіталу інвестора в сумі зміни загальної величини власного капіталу об'єкта інвестування (крім змін за рахунок чистого збитку) більше іншого додаткового капіталу або додаткового вкладеного капіталу інвестора (якщо зменшення величини власного капіталу об'єкта інвестування виникло внаслідок викупу акцій (часток), що призвело до зменшення емісійного доходу об'єкта інвестування), то на таку різницю зменшується (збільшується) нерозподілений прибуток (непокритий збиток).
  Балансова вартість інвестицій в асоційоване підприємство зменшується на суму зменшення корисності інвестиції.
  Таким чином в подальшому підприємству (Б) необхідно керуватися нормами «положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах"» затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 28 травня 1999 року № 137.
  Для отримання більш детальної інформації радимо Вам звернутися за кваліфікованою консультацією юриста!

Похожие темы

 1. Поворотня фінансова допомога від ФОП
  от Рената в разделе Бухгалтерская консультация, ответы для бухгалтера
  Ответов: 1
  Последнее сообщение: 08.04.2016, 18:07

Ваши права

 • Вы не можете создавать новые темы
 • Вы не можете отвечать в темах
 • Вы не можете прикреплять вложения
 • Вы не можете редактировать свои сообщения
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10