Семинары для бухгалтераБухгалтер и закон
Показано с 1 по 2 из 2

Тема: Індексація ЗП

Новичок
    Вес репутации
    0

Індексація ЗП

Скажіть будь ласка чи обовязково індексувати ЗП? Я нараховувала ЗП директору за ставкою 1218 грн, і наскільки я знаю то індексація з травня 3%. Чи доплачується в даному випадку ЗП? і чи нема за недоплату штрафів?

Модератор Аватар для Юрисконсульт
    Вес репутации
    6

Re: Індексація ЗП

Доброго дня!

Стосовно індексації. Багато чого вже було розглянуто на нашому форумі: «Индексация», "Индексация при переводе с 0,5 ставки", "индексация зароботной платы!!".

Крім того, слід підкреслити, що заробітна плата індексується тільки в рамках прожиткового мінімуму, що є в місяці проведення такої індексації. Решта суми не підлягає процесу, що є предметом даної консультації.

Стосовно відповідальності. Заробітна плата складається із основної та додаткової заробітної плати, заохочувальних та компенсаційних виплат. До додаткової зарплати відносяться і суми виплат, пов’язані із індексацією заробітної плати робітників. Тобто індексація є складовою частиною заробітної плати, а тому її невиплата є порушенням законодавства про працю. Цієї думки додержується і ВССУ.

За невиплату зарплати передбачена адміністративна (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення), кримінальна (ст. 175 Кримінального кодексу) відповідальність.

Ваши права