Семинары для бухгалтераБухгалтер и закон
Показано с 1 по 2 из 2

Тема: больничный

  1. #1
    Новичок
    Регистрация
    02.04.2018
    Адрес
    Балаклея
    Сообщений
    2
    Вес репутации
    0

    больничный

    Здравствуйте! Если человека приняли на роботу 05.03.2018. А на больничный он пошел 20.03.2018 как рассчитать больничный?

  2. #2
    Модератор Аватар для Юрисконсульт
    Регистрация
    21.09.2011
    Адрес
    Одесса
    Сообщений
    585
    Вес репутации
    7

    Re: больничный

    Доброго дня!

    Нормативно-правовою базою для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності є Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 року № 1105-ХІV (далі - Закон) та Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений Постановою КМУ від 26.09.2001 року № 1266 (далі - Порядок).

    Згідно ст. 18 Закону страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання та інші.

    Як зазначено у ч. 1 ст. 31 Закону підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

    Відповідно до п. 3 Порядку середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або страхові внески на відповідні види загальнообов'язкового державного соціального страхування, на кількість календарних днів зайнятості (період перебування у трудових відносинах) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.

    Згідно п. 25 Порядку розрахунковим періодом для обчислення допомоги з тимчасової непрацездатності є дванадцять місяців, що передують місяцю настання страхового випадку.

    Однак, у разі коли застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку (п. 27 Порядку).


    Таким чином, розрахунковий період у Вашому випадку - 05.03.2018 року - 20.03.2018 року.

    Для більш детальної консультації з питань виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності радимо звернутися до юриста.

Похожие темы

  1. Не правильно расчитан больничный
    от ЮлияБ в разделе Общие вопросы
    Ответов: 1
    Последнее сообщение: 12.10.2016, 16:22

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10